OPEN CALL: SXSW "Place by Design"

Trwa otwarty nabór na uczestników konkursu projektowania przestrzeni publicznej odbywającego się w ramach interdyscyplinarnego festiwalu South by Southwest (SXSW) w Texasie w dniach od 9 do 18 marca 2018 roku.

Więcej informacji w języku angielskim

Termin składania aplikacji

Nabór trwa do piątku, 8 września 2017, godz. 23:59 CST.

O konkursie i wymaganiach

“Place by Design” jest festiwalowym (SXSW) konkursem projektowania przestrzeni publicznej doceniającym wciąż przekształcającą się pracę na zbiegu sztuki, technologii i designu, która skłania do refleksji nad użytkowaniem otoczenia i jego oddziaływaniem na nas.

“Place by Design” dostarcza przestrzeni dla artystów, architektów, projektantów i urbanistów, na prezentację ich skalowalnych rozwiązań na poprawę naszego wspólnego krajobrazu.

Konkurs jest otwarty na projekty poruszające temat  przestrzeni publicznej nie tylko za pomocą nowych technologii, ale  i miejskich innowacji, sztuki publicznej oraz architektury. Aplikować mogą promotorzy kreatywnej współpracy oraz pracy z użyciem danych, mediów, nowych technologii oraz sztuki. Żaden zabieg nie jest zbyt mały, jednak ostatecznie SXSW poszukuje oryginalnych i pomysłowych idei site-specific, które mogą zostać rozbudowane oraz mają potencjał do inspirowania również innych twórców.

Prace będą po części oceniane pod względem ich wpływu na problem, który zgłoszony projekt ma rozwiązać, stąd zgłoszenia koncepcyjne i projekty w fazie planowania, nie będą akceptowane.

Tutaj możesz zapoznać się z pracami i prezentacjami z poprzednich lat: https://www.youtube.com/playlist?list=PLsHelqQdA0NI6FlNkqoeoutmVqLugvaTJ

Przebieg konkursu

Aplikuj teraz, aby otrzymać szansę na przedstawienie swojej pracy publiczności festiwalu SXSW oraz nagrodę „Place by Design Award” za realizację pomysłu. Rekrutacja trwa do 8 września 2017.

Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania się w marcu 2018 roku, podczas “Cities Summit” na festiwalu SXSW. Każdy projektant, indywidualnie lub w drużynie, zaprezentuje swoją pracę w formie szybkiej promocji własnego projektu oraz uczestniczyć będzie w sesji Q&A z jury, które ostatecznie wyłoni zwycięzcę "Place by Design Award".
 

Zgłoszenia prac konkursowych

Koszt aplikacji to 50$

Instytut Adama Mickiewicza planuje obecność na festiwalu SXSW w marcu 2018 roku.

Po dokonaniu zgłoszenia, prosimy o kontakt z p. Martą Jazowską:mjazowska[at]iam.pl. Państwa obecność na festiwalu będzie częścią reprezentacji Polski na SXSW.

Więcej o festiwalu SXSW

South by Southwest (SXSW) jest odbywającym się w Texasie od 1987 r. interdyscyplinarnym festiwalem i konferencją. To największy światowy przegląd tego, co nowe, obiecujące i oryginalne w muzyce, filmie i nowoczesnych technologiach. To miejsce, które łączy wszystkie środowiska artystyczne (sztuki wizualne, film, muzyka) z biznesem. Obok głównego programu odbywają się w ramach SXSW prezentacje, targi, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania i konkursy dotyczące m.in.: gier komputerowych, start-upów, medycyny, edukacji, kuchni, sportu. Skalę prawie czterotygodniowego wydarzenia najlepiej obrazują statystyki. W 2016 r. w sekcji muzycznej festiwalu wystąpiło ponad 2000 zespołów muzycznych z czego ok. 30% to zespoły międzynarodowe reprezentujące 67 krajów. Poza oficjalnymi klubami festiwalowymi, których jest około sto, artyści grają koncerty nieoficjalne. Podczas części interaktywnej poświęconej nowoczesnym technologiom wystąpiło 3,000 mówców i odwiedziło ponad 37, 000 uczestników. Łączenie, w 2016 r., SXSW wzięło udział 72 000 uczestników.

 

 

Opublikowano: 2017.08.01 11:47
Aktualizacja: 2017.08.02 09:26
Autor: Karolina Babij
Wprowadzenie: Karolina Babij