Otwarty nabór na seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych”

Seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych” oraz udział w próbach Xaviera Le Roy'a w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 - otwarty nabór

 

KRÓTKI TERMIN:

Nabór na seminarium o polityczności praktyk choreograficznych, połączonego z udziałem w próbach Xaviera Le Roy'a w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 roku.

Deadline: 15 lutego

 

Centrum Performatywne w Lublinie ogłasza nabór na seminarium „Polityczność współczesnych praktyk choreograficznych”, które odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 7-9 marca 2017 roku. Uczestnicy seminarium będą mieli możliwość wzięcia udziału w próbach Xaviera Le Roy'a i tancerzy, którzy współtworzyli spektakl „Low Pieces” (prezentowany podczas festiwalu Konfrontacje Teatralne w 2013 roku), w tym m.in. Saša Asentić, Jan Ritsema, Christine de Smedt.

Prowadzenie seminarium: Marta Keil

 

Centrum Performatywne pokrywa koszty zakwaterowania i podróży uczestników seminarium. Nie obowiązują żadne opłaty.

Prosimy o przesłanie cv i krótkiego listu motywacyjnego w języku angielskim na adres:

[email protected] do dnia 15.02. 2017. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

 

Centrum Performatywne jest międzynarodowym laboratorium łączącym działania badawcze i artystyczne w obszarze współczesnego teatru i tańca. Jednym z podstawowych zadań Centrum jest budowanie i rozwijanie krytycznego dyskursu wokół współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych. Kluczowym założeniem Centrum jest stworzenie przestrzeni, w której możliwy jest swobodny, żywy dialog, nie podporządkowany regułom rynku i wolny od hierarchicznych struktur akademickich.

Naszym podstawowym celem jest zaoferowanie artystom, badaczom i producentom sztuki czasu oraz przestrzeni do pracy, która nie musi zakończyć się pokazem „gotowego produktu”. Przestrzeń Centrum jest przestrzenią wolną od konieczności ciągłego wytwarzania nowych produkcji, spektakli, wydarzeń, premier, pokazów. W zamian proponuje czas na rozwijanie własnych praktyk artystycznych i badawczych, tworzy przestrzeń wymiany doświadczeń i wspiera rozwój krytycznej refleksji na temat współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych w politycznym, społecznym i ekonomicznym kontekście. Kuratorką CP jest Marta Keil.

Centrum Performatywne jest nowym projektem East European Performing Arts Platform i Centrum Kultury w Lublinie. EEPAP jest organizacją działającą na rzecz rozwoju sztuk performatywnych (teatru i tańca) w Europie Środkowej i Wschodniej; platformą inicjującą i wspierającą wymianę twórców i specjalistów związanych ze sztukami performatywnymi pomiędzy UE a krajami Partnerstwa Wschodniego. Prowadzi projekty artystyczne oraz działalność edukacyjną i rezydencyjną, stanowiące ciekawą alternatywę i uzupełnienie wobec istniejących w Europie Środkowej ośrodków akademickich. EEPAP obejmuje 18 państw: Armenię, Azerbejdżan, Gruzję, Mołdawię, Ukrainę, Białoruś, Słowację, Czechy, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Bośnię i Hercegowinę, Słowenię, Chorwację, Serbię, Macedonię, Kosowo oraz Polskę. Projekt został zainicjowany w roku 2011 przez Instytut Adama Mickiewicza, a od 2012 roku  prowadzony jest we współpracy z Miastem Lublin.

 

www.eepap.culture.pl

www.ck.lublin.pl/pl 

 

Opublikowano: 2017.02.13 21:35
Aktualizacja: 2017.02.13 21:35
Autor: Karolina Babij
Wprowadzenie: Karolina Babij