20kwi

Z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej, Urząd Patentowy wraz z Instytutem Fryderyka Chopina organizuje konferencję zatytułowaną "Ochrona wizerunku Fryderyka Chopina".

Tematyka obrad konferencji dotyczy ochrony wizerunku Chopina, która jest istotna, zarówno w aspekcie promocji dziedzictwa narodowego i twórczości kompozytora, jak również z powodu wzmożonej aktywności polskich przedsiębiorców zainteresowanych wykorzystaniem wizerunku Chopina w działalności biznesowej.

19kwi

Ensemble musikFabrik oraz Instytut Adama Mickiewicz zapraszają po raz trzeci do udziału w warsztatach kompozytorskich ze słynnym niemieckim zespołem. Tym razem polscy twórcy będą mieli okazję skomponować utwór na instrumenty legendarnego amerykańskiego kompozytora i konstruktora Harry’ego Partcha. Nowe dzieło wykonane zostanie w 2018 roku na koncercie Ensemble musikFabrik.  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres [email protected] zgodnie z załączonym regulaminem.

14kwi

Dziękujemy wszystkim projektantom za nadesłane zgłoszenia do otwartego naboru Wystawiajmy się! 2017.

W otwartym naborze do projektu Wystawiajmy się! wyłoniono w sumie 17 projektantów i grup projektowych. Wszystkie otrzymane aplikacje zostały poddane ocenie dwóch członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych:

Marzannę Lesiakowską – Jabłońską, Andrzeja Fodera (oceniających zgłoszenia projektantów mody),