22mar

Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Association Lublinia zapraszają na sympozjum „Artyści i intelektualiści w wędrówce po Europie z Lublina do Paryża i z Paryża do Lublina. – 700 lat dialogu polsko-francuskiego w rocznicę nadania praw miejskich miasta Lublin”. Celem sympozjum jest dyskusja na temat wpływu byłych mieszkańców Lublina na działalność naukową i artystyczną na przestrzeni wieków w Paryżu i wpływu Paryżan w Lublinie.

20mar

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu "Wystawiajmy się!"

Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, już po raz czwarty ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności. W tym roku zapraszamy do udziału w "Wystawiajmy się!" także projektantów mody. Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury; z jednej strony odzwierciedla tendencje współczesności, szybko reaguje na zmiany i zjawiska społeczne, z drugiej zaś jest nośnikiem tradycji.

15mar

Od 23 do 26 marca w Reykjaviku trwać będzie wielkie święto designu - HönnunarMars // DesignMarch, w ramach którego pod szyldem Instytut Adama Mickiewicza zaprezentowane zostaną aż 3 polskie wystawy: