Culture.Media

Culture.Media jest programem Instytutu Adama Mickiewicza mającym na celu prezentację  wysokiej jakości treści poświęconych  kulturze i dziedzictwu polskiemu. Flagowe narzędzie programu to portal internetowy Culture.pl, który jest prowadzony w trzech językach (polskim, angielskim i rosyjskim) i wspierany projektami w   mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Youtube i Pinterest.

Culture.Media także realizuje komplementarne działania komunikacyjne dla projektów Instytutu w sieci (podstrony, kampanie reklamowo-marketingowe, projekty komunikacyjne w mediach społecznościowych).Program Culture.Media przyczynia się do rozbudowywania zasobów serwisu Culture.pl poprzez implementację nowych form przekazu, w tym interaktywnych przewodników multimedialnych, podcastów, video oraz  innych materiałów audiowizualnych.

Zespół programu Culture.Media prowadzi przygotowania do uruchomienia nowej odsłony portalu Culture.pl, która zapewni dalszy wzrost funkcjonalności serwisu i zagwarantuje najwyższą jakośćprezentowanych treści.

Najnowszym projektem redakcyjnym jest podcast „Stories From The Eastern West”. Ta anglojęzyczna seria słuchowisk ma za zadanie opowiedzieć odbiorcom zagranicznym, czym jest Polska i Europa Środkowo-Wschodnia: jaki jest jej charakter, tożsamość i kim są jej mieszkańcy.

W ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” Culture.Media planuje stworzyć m.in. multimedialny przewodnik, celem którego będzie stworzenie innowacyjenej formie narracji dotyczącej historii polskiej kultury pod zaborami. Prezentacja ta poświęcona zostanie kluczowemu znaczeniu kultury zarówno w zachowaniu przez Polaków tożsamości narodowej jak też w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lucyna Szura

P.o. Menedżera Programu CULTURE.MEDIA

tel.: +48 22 44 76 119

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2013.12.19 14:35
Aktualizacja: 2017.10.11 14:06
Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Wprowadzenie: Instytut Adama Mickiewicza