Muzyka poważna

Muzyka poważna od początku istnienia Instytutu Adama Mickiewicza stanowi jeden z istotnych obszarów jego działalności kulturalnej. Celem projektów muzycznych realizowanych w IAM jest zwiększanie obecności polskiego repertuaru w profesjonalnych obiegach międzynarodowych, zarówno w wykonaniach muzyków polskich, jak i zagranicznych. W tym celu Instytut rozwija współpracę z międzynarodowymi instytucjami muzycznymi i festiwalami oraz wspiera udział polskich instytucji i wykonawców w ich międzynarodowej obecności.

Działania Instytutu obejmują zarówno muzykę najnowszą, jak i sferę, która można określić jako muzyczne dziedzictwo, tj. muzykę i zjawiska muzyczne, które należą do przeszłości.

W swojej działalności Instytut pracuje z wykonawcami i partnerami zagranicznymi oraz polskimi, wspiera wybrane wydawnictwa płytowe, koncerty oraz zapewnia obecność polskich muzyków na zagranicznych wydarzeniach uznawanych za najbardziej prestiżowe. Instytut również wspiera młodych polskich muzyków poprzez liczne programy rezydencyjne oraz umożliwia im pracę z renomowanymi zespołami z całego świata.

Kluczowymi projektami w 2017 roku będą m.in. międzynarodowa konferencja poświęcona Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia oraz organizacja polskiego stoiska na najważniejszych muzycznych targach Classical:Next w Rotterdamie.

Zapraszamy na portal Culture.pl by dowiedzieć się więcej na temat polskiej muzyki.

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2016.04.28 13:17
Aktualizacja: 2017.09.07 19:00
Autor: Sylwia Wysłowska
Wprowadzenie: Sylwia Wysłowska