Muzyka poważna

Muzyka poważna od początku istnienia Instytutu Adama Mickiewicza stanowi jeden z istotnych obszarów jego działalności kulturalnej. Celem projektów muzycznych realizowanych w IAM jest zwiększanie obecności polskiego repertuaru w profesjonalnych obiegach międzynarodowych, zarówno w wykonaniach muzyków polskich, jak i zagranicznych. W tym celu Instytut rozwija współpracę z międzynarodowymi instytucjami muzycznymi i festiwalami oraz wspiera udział polskich instytucji i wykonawców w ich międzynarodowej obecności.

Działania Instytutu obejmują zarówno muzykę najnowszą, jak i sferę, która można określić jako muzyczne dziedzictwo, tj. muzykę i zjawiska muzyczne, które należą do przeszłości.

W swojej działalności Instytut pracuje z wykonawcami i partnerami zagranicznymi oraz polskimi, wspiera wybrane wydawnictwa płytowe, koncerty oraz zapewnia obecność polskich muzyków na zagranicznych wydarzeniach uznawanych za najbardziej prestiżowe. Instytut również wspiera młodych polskich muzyków poprzez liczne programy rezydencyjne oraz umożliwia im pracę z renomowanymi zespołami z całego świata.

Zapraszamy na portal Culture.pl by dowiedzieć się więcej na temat polskiej muzyki.

Aktualności

  • Thumbnail

    Premiera utworu Elżbiety Sikory w Paryżu

    Kompozycja Elżbiety Sikory "Sonosphère V, Wanda Landowska”, upamiętniająca fascynującą postać polskiej klawesynistki, została zamówiona przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Więcej: Premiera utworu Elżbiety Sikory w Paryżu #muzyka
  • Thumbnail

    Lutosławski i Wieniawski w wykonaniu Chicago Symphony Orchestra

    Po październikowej serii koncertów, podczas których Chicago Symphony Orchestra zaprezentowała utwór Witolda Lutosławskiego, amerykański zespół weźmie na warsztat twórczość kolejnego polskiego kompozytora – Henryka Wieniawskiego. Więcej: Lutosławski i Wieniawski w wykonaniu Chicago Symphony Orchestra #muzyka
Opublikowano: 2016.04.28 13:17
Aktualizacja: 2019.05.24 10:29
Autor: Sylwia Wysłowska
Wprowadzenie: Anonim