Program I, CULTURE Orchestra

I,CULTURE Orchestra to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się orkiestr młodzieżowych na świecie. To międzynarodowy zespół młodych muzyków, których rosnący poziom wykonawstwa doceniają melomanii, dziennikarze, eksperci i wybitni soliści. Powstaniu orkiestry przyświecała idea solidarności oraz postulat budowania mostów ponad podziałami kulturowymi i politycznymi.

Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 rok projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. W 2018 r. dołączyli do nich po raz pierwszy muzycy z Węgier. Podczas prób, koncertów i tournée, młodzi muzycy zdobywają doświadczenie w budowaniu re­lacji, współpracy oraz tworzeniu społeczności opartej na wzajemnym zaufaniu.

W ciągu siedmiu lat swojego istnienia I, CULTURE Orchestra zagrała ponad 41 koncertów w ponad 25 miastach, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na słynnych festiwalach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Francji, Szwecji, Islandii, Danii, Litwie, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainie. Do dziś w projekcie uczestniczyło ponad 600 młodych muzyków.

Orkiestra występowała  z wybitnymi solistami jak m.in. Julian Rachlin, Truls Mørk, Lisa Batiashvili, Alice Sara Ott, Arabella Steinbacher. Wyjątkowym wydarzeniem w historii zespołu. był koncert  pod batutą Kirilla Karabitsa w 2015 roku na Majdanie Nezałeżnosti podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy.

Po serii  rozbudowanych klas mistrzowskich w 2016 r .prowadzonych  przez członków prestiżowych orkiestr symfonicznych, m.in. Philharmonia Orchestra oraz London Symphony Orchesta, zespół  zrealizował swą kolejną, szóstą trasę koncertową. Koncerty pod wspólną nazwą „ Prawdziwe emocje inspirują” w 2017 r. odbywały się pod batutą wybitego dyrygenta Andreya Boreyko.

I, CULTURE Orchestra stanowi idealne narzędzie do promocji Polski. W 2018 r. zespół wystąpił pod batutą Kirilla Karabitsa i z solistą Nemanją Radulovićiem na festiwalu Ogrody Muzyczne w Warszawie, w Montpellier na Festiwalu Radia Francuskiego, w Concertgebouw w Amsterdamie i w Tivoli w Kopenhadze. Jesienią 2018 r. włączył się w program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości występując  po dyrekcją Kirilla Karabitsa i z solistką Carolin Widmann w Brukseli i Hamburgu.

 

Obserwuj facebookowy profil

Aktualności

 • 13lis'19 - 25lis'19

  ICO rusza w tournée 2019

  I, CULTURE Orchestra zagra w warszawskiej Filharmonii Narodowej w ramach II festiwalu EUFONIE. Koncert rozpocznie tegoroczną trasę, podczas której Orkiestra wystąpi w także w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach i praskiej katedrze Świętych Wita, Wacława i Wojciecha. More #muzyka
 • Nemanja Radulović: Na scenie bywam staruszkiem, dzieckiem, kobietą [WYWIAD]

  Nemanja Radulović, solista towarzyszący I, CULTURE Orchestra podczas letniej trasy koncertowej opowiada o Bachu, Mozarcie i swoich scenicznych osobowościach.  More #muzyka
 • 22lip'18 - 29lip'18
  Nemanja Radulović, fot. Carlotte Abramow/DG

  Znamy wyniki przesłuchań i szczegóły letniej trasy I, CULTURE Orchestra w 2018 roku

  Orkiestra wystąpi na festiwalach w Warszawie i w Montpellier oraz w salach koncertowych Amsterdamu i Kopenhagi.  More #muzyka
 • 13sie'17 - 25sie'17
  I, CULTURE Orchestra na festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie w 2016 roku, fot. materiały prasowe organizatora

  I, CULTURE Orchestra "Prawdziwe emocje inspirują"

  Rusza 7. edycja I, CULTURE Orchestra z tegoroczną trasą koncertową "Prawdziwe emocje inspirują". W repertuarze Orkiestry znajdą się tak wybitne dzieła, jak "Koncert na orkiestrę" Witolda Lutosławskiego, "Symfonia fantastyczna" Hektora Berlioza czy "Koncert skrzypcowy" Ludwiga van Beethovena. More #muzyka

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2013.12.19 12:25
Aktualizacja: 2019.05.24 11:54
Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Wprowadzenie: Instytut Adama Mickiewicza