Program I, CULTURE Orchestra

I,CULTURE Orchestra to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się orkiestr młodzieżowych na świecie. To międzynarodowy zespół młodych muzyków, których rosnący poziom wykonawstwa doceniają melomanii, dziennikarze, eksperci i wybitni soliści. Powstaniu orkiestry przyświecała idea solidarności oraz postulat budowania mostów ponad podziałami kulturowymi i politycznymi.

Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 rok projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Podczas prób, koncertów i tournée, młodzi muzycy zdobywają doświadczenie w budowaniu re­lacji, współpracy oraz tworzeniu społeczności opartej na wzajemnym zaufaniu.

W ciągu siedmiu lat swojego istnienia I, CULTURE Orchestra zagrała ponad 41 koncertów w ponad 25 miastach, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na słynnych festiwalach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Francji, Szwecji, Islandii, Danii, Litwie, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainie. Do dziś w projekcie uczestniczyło ponad 600 młodych muzyków.

Orkiestra występowała  z wybitnymi solistami jak m.in. Julian Rachlin, Truls Mørk, Lisa Batiashvili, Alice Sara Ott, Arabella Steinbacher. Wyjątkowym wydarzeniem w historii zespołu. był koncert  pod batutą Kirilla Karabitsa w 2015 roku na Majdanie Nezałeżnosti podczas obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy.

Po serii  rozbudowanych klas mistrzowskich w 2016 r .prowadzonych  przez członków prestiżowych orkiestr symfonicznych, m.in. Philharmonia Orchestra oraz London Symphony Orchesta, zespół  zrealizował swą kolejną, szóstą trasę koncertową. Koncerty pod wspólną nazwą „ Prawdziwe emocje inspirują” w 2017 r. odbywały się pod batutą wybitego dyrygenta Andreya Boreyko.

I, CULTURE Orchestra stanowi idealne narzędzie do promocji Polski. W 2018 r. zespół włączy się w program obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Obserwuj facebookowy profil

Ewa Bogusz-Moore

menedżer programów: Polska Music, I, CULTURE Orchestra

tel: 22 44 76 115

Aktualności

 • 13sie'17
  25sie'17
  I, CULTURE Orchestra na festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie w 2016 roku, fot. materiały prasowe organizatora

  I, CULTURE Orchestra "Prawdziwe emocje inspirują"

  Rusza 7. edycja I, CULTURE Orchestra z tegoroczną trasą koncertową "Prawdziwe emocje inspirują". W repertuarze Orkiestry znajdą się tak wybitne dzieła, jak "Koncert na orkiestrę" Witolda Lutosławskiego, "Symfonia fantastyczna" Hektora Berlioza czy "Koncert skrzypcowy" Ludwiga van Beethovena. Więcej Muzyka
 • I, Culture Orchestra 2014, fot. Konrad Ćwik

  Ewa Bogusz-Moore: ICO to więcej niż muzyka [wywiad]

  O pracy nad Orkiestrą i jej ideami, w rozmowie z Culture.pl opowiada Ewa Bogusz-Moore, menadżerka projektu I, CULTURE Orchestra w Instytucie Adama Mickiewicza. Więcej Muzyka
 • I, Culture Orchestra, Kijów, fot. Elwira Nowicka

  I, CULTURE Orchestra: rok ciężkiej pracy

  W piątą rocznicę rozpoczęcia swej działalności I, CULTURE Orchestra skupia się na doskonaleniu warsztatu w przygotowaniu do kolejnej trasy koncertowej w 2017 r. Więcej Muzyka

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2013.12.19 12:25
Aktualizacja: 2017.11.29 15:48
Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Wprowadzenie: Instytut Adama Mickiewicza