Program Culture.Media

Culture.Media prezentuje i publikuje wysokiej jakości treści poświęcone polskiej kulturze oraz dociera z nimi online do szerokiej grupy odbiorców w Polsce, a przede wszystkim za granicą. W roku 2018 portal Culture.pl prowadzony przez Culture.Media czytało ponad 6,5 miliona unikalnych odbiorców.

Portal Culture.pl jest prowadzony w trzech językach: angielskim, rosyjskim i polskim. Informuje o najważniejszych zjawiskach w kulturze polskiej oraz o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Polsce i za granicą. To wszechstronne źródło wiedzy o twórcach i dziełach oraz publikowane na bieżąco recenzje, analizy i omówienia autorstwa profesjonalistów fascynujących się historią kultury, estetyką i poszczególnymi dziedzinami twórczości.  
Portal wspierany jest działaniami w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Pinterest, VKontakte.
Program Culture.Media rozbudowuje serwis Culture.pl poprzez wdrażanie nowych form przekazu, w tym interaktywnych przewodników multimedialnych, podcastów, filmów wideo oraz innych materiałów audiowizualnych. Wspiera także działania komunikacyjne dla projektów Instytutu Adama Mickiewicza w sieci.

Przykładowe produkty multimedialne, które powstały pod marką Culture.pl, to przewodnik o kulturze polskiej pod zaborami "Where is Poland" (whereispoland.com), projekt podcastowy Stories From The Eastern West (culture.pl/en/stories-from-the-eastern-west), spacery audio po Warszawie "Unseen" (unseensoundwalks.libsyn.com) oraz strona Poles Far& Wide opracowana z okazji stulecia odzyskania niepodległości (culture.pl/en/poles-far-and-wide).
Ponadto w roku 2018 zespół Culture.pl opracował książkę "Quarks, Elephants & Pierogi: Poland in 100 Words", humorystyczny ilustrowany przewodnik dający wgląd w polską kulturę poprzez 100 wybranych słów. Książka zyskała tytuł jednej z Najpiękniejszych Książek Roku 2018 w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Opublikowano: 2013.12.19 14:35
Aktualizacja: 2019.05.28 12:46
Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Wprowadzenie: Anna Mikołajczyk