DON'T PANIC!

Don’t Panic! We’re from Poland (DPWFP) to marka stworzona przez Instytut Adama Mickiewicza  w 2008 roku. Celem projektu jest promocja polskiej muzyki za granicą. Działamy w obszarze muzyki: pop, alternatywy, jazz, elektroniki, muzyki klubowej, metal, muzyki eksperymentalnej, folk oraz muzyki tradycji i źródeł. DPWFP związany jest z flagową marką Instytutu - Culture.pl.

DPWFP podczas specjalnych showcase’ów prezentuje młodych polskich artystów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na zagranicznych scenach. Polska już na stałe zagościła w programach najważniejszych światowych festiwali m.in. na South by Southwest (SXSW), The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, C/O Pop w Niemczech, Eurosonic Noorderslag w Holandii, Tallinn Music Week w Estonii, Primavera Sound w Hiszpanii czy Zandari Festa w Korei. Dzięki naszym showcase’om, zagraniczna publiczność oraz przedstawiciele światowego przemysłu muzycznego mogli usłyszeć polskich artystów.

Współorganizujemy warsztaty i wykłady poświęcone zasadom działania biznesu muzycznego na świecie, przeznaczone dla menadżerów muzycznych, promotorów i wydawców. Stoisko Don’t Panic! We’re from Poland reprezentuje Polskę na targach muzyki jazzowej Jazzahead oraz targach WOMEX.

Niebiesko-różowy królik, charakterystyczna maskotka Don’t Panic! We’re from Poland, wraz z polskimi wykonawcami, podróżował już po całym świecie!

Więcej informacji na stronie dontpanic.culture.pl

 

Opublikowano: 2015.06.22 17:56
Aktualizacja: 2015.06.22 17:57
Autor: Nitzan Reisner
Wprowadzenie: Nitzan Reisner