Monika Grochowska

Monika Grochowska

Zastępca Dyrektora

tel. +48 22 44 76 109

Menedżerka kultury, producentka, kuratorka, scenarzystka, reżyserka. Od 1.04.2019 roku zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie.  Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, festiwalami oraz urzędami tworząc autorskie projekty, a także jako scenarzystka i ekspertka tworzyła nowe formaty cyklicznych akcji i festiwali.

Prowadziła projekty międzynarodowe m.in. w Teatrze Dramatycznym im. G. Holoubka, kuratorowała i koordynowała projekty m.in dla MALTA Festival, NiNA, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Powstania Warszawskiego, TR Warszawa, Nowego Teatru oraz Teatru Narodowego, gdzie koordynowała Studio Dramatu. Inicjowała i koordynowała nowatorskie projekty społeczno - artystyczne doceniane nagrodami "Nocne Marki" i "Wdechy". Posiada doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności biznesowej. Wiele z wykreowanych przez nią formatów wpisało się na stałe w trendy społeczno - kulturalne  Od 2017 roku menedżerka w Instytucie Adama Mickiewicza, gdzie stworzyła program/nową formułę programu i kierowała zespołem Open Poland.