Zostań współpracownikiem konferencji Digital Cultures 25-26 września 2017 roku w Warszawie

Interesujesz się kulturą w sieci, grami komputerowymi, lubisz stare ilustracje w nowych narracjach, z wypiekami na twarzy zwiedzasz nowoczesne muzea? Chcesz wziąć udział w międzynarodowej konferencji o kulturze cyfrowej i zobaczyć, jak takie wydarzenie wygląda od środka?

Instytut Adama Mickiewicza poszukuje Współpracowników do pracy przy organizacji pierwszej w Polsce konferencji poruszającej zagadnienia związane z relacjami sztuki i technologii.

Celem konferencji jest prezentacja najciekawszych zjawisk, jakie zaszły w polskiej kulturze cyfrowej na przestrzeni ostatnich lat. Artyści oraz instytucje z całej Polski zaprezentują się przed gośćmi z Europy i USA.

Nie ma wątpliwości, że technologie cyfrowe stanowią dziś istotny element praktyki twórczej wielu artystów – wkraczają do sal teatralnych, umożliwiają przełożenie najciekawszych historii na język gier komputerowych czy pozwalają na poszerzenie doświadczenia widzów zgromadzonych w kinie. Na naszych oczach dokonują się dynamiczne i nieodwracalne zmiany w sposobach opowiadania o kulturze i o dziedzictwie kulturowym.

Poszukujemy Współpracowników, którzy  zaangażują się w ten wyjątkowy projekt i dołączą do zespołu, prezentującego polską kulturę cyfrową zagranicznej i krajowej publiczności.

Terminy:

20 września 2017

Szkolenie merytoryczne i organizacyjne (obowiązkowe dla wszystkich współpracowników)

25-26 września

Udział i praca przy konferencji

Możliwa praca w godzinach  porannych i wieczornych.

Miejsce:

Warszawa, Centrum Nauki Kopernik (o miejscu szkolenia merytorycznego poinformujemy osoby, które zgłosiły się i zakwalifikowały do współpracy)

Oferujemy:

 • Uczciwe wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenie;
 • Bezcenne  doświadczenie w organizacji dużej konferencji z polskimi i międzynarodowymi twórcami;
 • Możliwość  spotkania światowej klasy ekspertów w dziedzinie kultury cyfrowej.

Zadania Współpracowników:

 • Czuwanie nad publicznością w salach wykładowych;
 • Wsparcie sesji Q & A;
 • Rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów i materiałów konferencyjnych;
 • Udzielanie informacji organizacyjnych uczestnikom wydarzenia;
 • Praca przy montażu i demontażu scenografii;
 • Wsparcie organizacyjne pokazów filmowych w Kinie Elektronik (kontrola biletów/zaproszeń, informowanie uczestników, wsparcie sesji Q&A);
 • Wsparcie organizacyjne kolacji dla gości konferencji (kontrola zaproszeń);
 • Zapewnienie płynności konferencji oraz pokazów filmowych  m.in. praca przy montażu scenografii, wsparcie przy rejestracji gości, kontrola techniczna na salach. 

Poszukujemy Współpracowników:                                    

 • którzy ukończyli 18 rok życia;
 • zaangażowanych, dobrze zorganizowanych, odpowiedzialnych i samodzielnych;
 • komunikatywnych i mówiących płynnie w języku angielskim;
 • zainteresowanych szeroko pojętą kulturą cyfrową.

Jak możesz zostać naszym współpracownikiem?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy  i prześlij go wraz ze zdjęciem legitymacyjnym (w wersji elektronicznej) na  adres [email protected], wpisując w tytule "Konferencja Digital Cultures".

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 sierpnia.

 

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

Partnerzy: Arte, Baron Chef, Biblioteka Narodowa, Centrum Cyfrowe, Centrum Nauki Kopernik, Cross Video Days, Filmoteka Instytut Audiowizualny, Fundacja Pełne Zanurzenie, Fundacja Indie Games Polska, Future Processing, HTC, Kino Elektronik, Medialab Katowice, Muzeum Polin, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa,  Pixel, Polona, Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, TR Warszawa, We Are Museums, Wikimedia WRO Center.

Opublikowano: 2017.08.09 14:05
Aktualizacja: 2017.08.09 14:07
Autor: Dagmara Staga
Wprowadzenie: Dagmara Staga