Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do projektu Wystawiajmy się!

Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, już po raz szósty ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów designu i mody, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności.

 

Udział w międzynarodowych targach branżowych jest szansą dla projektantów by zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z profesjonalistami (kuratorami, producentami, dystrybutorami), podjąć współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także włączyć się do światowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. Pokazując prężnie działających polskich projektantów mody i designu oraz wyjątkowe efekty ich pracy, Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

 

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe i marki. Projektanci mogą się ubiegać o wsparcie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach, biennale designu i mody, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych w muzeach i galeriach za granicą.

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych. Wybór twórców w każdym z naborów dokonywany jest przez dwa niezależne składy jury złożone ze specjalistów z obszaru designu i mody, którzy oceniają m.in odpowiedni dobór wydarzenia prezentacji dla danych produktów.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz kosztorys wstępny i wysłać je na adres:
[email protected] do 8 lutego 2019 roku r. do godz. 17.00

Formularze oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ.

 

 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone w połowie lutego 2019 r. na stronie www.iam.pl.

 

Wystawiajmy się!

Instytut Adama Mickiewicza uruchomił program Wystawiajmy się! w 2014 roku. Od początku projekt skierowany był do polskich designerów, którzy pragnęli zaprezentować swoje prace międzynarodowej publiczności.

W ramach programu polscy twórcy designu prezentowali swoje projekty m.in. na Maison et Objet, Paris Design Week, Milan Design Week, WantedDesign i Capsule w Nowym Jorku, Vienna Design Week i Wiener Fahrradschau, Designblok Prague Design and Fashion Week, Designers & Agents w Los Angeles, Kind und Jugend w Kolonii, HABITARE 2016 i Helsinki Design Week, Dutch Design Week w Eindhoven, Tokio Design Week, Design Tokyo i IFFT Tokyo/Ambiente, DMY Berlin, 100% Design w Londynie oraz na Biennale INTERIEUR 2016 w  Kortrijk. Z kolei polscy projektanci mody biorący udział w Wystawiajmy się! zaprezentowali się na tak wpływowych wydarzeniach jak Berlin Fashion Week, Neonyt Fair, Milan Fashion Week, Amazon Tokyo Fashion Week, Copenhagen International Fashion Fair (CIFF Copenhagen), holenderskim FASHIONCLASH oraz paryskim Who's Next.

 

CULTURE.PL: promocja polskiego designu na świecie.

Zadaniem Instytutu Adama Mickiewicza, działającego pod marką Culture.pl, jest promocja Polski i polskiej kultury za granicą. Pod marką Culture.pl prezentujemy wysokiej jakości inicjatywy i wydarzenia z zakresu muzyki, sztuki czy designu. Portal Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To także największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze. Specjalna zakładka poświęcona designowi prezentuje najnowsze trendy we współczesnym polskim designie i najnowsze projekty polskich projektantów.

Zakrojona na szeroką, ogólnoświatową skalę promocja polskiego wzornictwa to jeden z priorytetów operacyjnych Instytutu Adama Mickiewicza. Design służy, jako platforma do prezentacji współczesnej polskiej kultury i promocji polskiej kreatywności. Kluczem do sukcesu jest owocna współpraca z renomowanymi partnerami, takimi jak: Ventura Lambrate (Milan), Maison&Objet (Paris), Paris Design Week, DW! Sao Paulo Design Weekend, Inno Design Tech Expo (Hong Kong), Business of Design Week (Hong Kong), Istanbul Design Week, Istanbul Design Biennale, International Furniture Fair Singapore, Design Trade (Copenhagen), London Design Festival, London Design Biennale, International Contemporary Furniture Fair (NYC), Blueprint Magazine, Icon Magazine, dezeen.com oraz Wallpaper*.