For Press

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza na czytanie sceniczne „Fraszek” Jana Kochanowskiego, które odbędzie się w przestrzeni wystawy arrasów króla Zygmunta II Augusta w Muzeum Narodowym Pałac Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie 31 maja. Wydarzenie jest powiązane z premierą wydania „Fraszek” w języku polskim i litewskim.

Pobierz materiały (45.03 KB, docx)

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza do podziwiania instalacji pt. „Moonaris” prezentowanej podczas „Athens Digital Art Festival”  od 12 do 14 maja.

Pobierz materiały (1.7 MB, docx)

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza do podziwiania kolekcji arrasów króla Polski i Wielkiego Księcia Litewskiego Zygmunta II Augusta w Wilnie od 3 maja. Wystawa odbędzie się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Republiki Litewskiej Gitanasa Nausėda.

 

Pobierz materiały (44.42 KB, docx)

 

Polscy menadżerowie i promotorzy na najważniejszych w Europie targach world music.

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór  na najważniejsze targi world music w Europie, odbywające  się w dniach 25 - 29 października 2023 roku w Coruñie w Hiszpani. 

Pobierz materiały (38.45 KB, docx)

5 marca rozpoczęło się wydarzenie będące kontynuacją tradycji zapoczątkowanych Festiwalem Marco Scacchi we Włoszech. Instytut Adama Mickiewicza jest współorganizatorem jednego z koncertów w Wilnie z udziałem Agnieszki Budzińskiej-Bennett. 

Niepublikowane dotąd materiały archiwalne artysty będą po raz pierwszy prezentowane w Rydze w Łotewskim Narodowym Muzeum Sztuki z okazji rocznicy urodzin artysty.

Nominowany do Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej za film „IO” Jerzy Skolimowski pokaże swoje prace malarskie od 16. do 25 lutego jednocześnie w dwóch galeriach w stolicy Niemiec:  Galerii nüüd i Galerii Instytutu Polskiego.

plakat czarne tło różowe napisy twarz kobiety malarstwo

Wystawę „The Dark Arts. Aleksandra Waliszewska and the Symbolism from the East and North” po raz pierwszy będą mogli zobaczyć mieszkańcy Kowna już od 3 lutego.

Dzięki współpracy z artystami i kuratorami z Japonii, Ukrainy i Polski uczestnicy festiwalu mogą zetknąć się z polską i ukraińską kulturą poddaną reinterpretacji.

stoisko tajpej portrety noblistów kolor czereśniowy

Odwiedzający polskie stoisko będą mogli, poza oglądaniem i kupowaniem książek, skorzystać z planowanych na nim wystaw i wydarzeń scenicznych. Instytut Adam Mickiewicza zaprosi na wystawę „Captains of Illustration from Poland” oraz dwa koncerty zespołu Dagadana. 

Pobierz materiały (42.28 KB, docx)

Strony