WYSTAWIAJMY SIĘ! 2018

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla projektantów do projektu Wystawiajmy się! W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszy się projekt w edycji Wystawiajmy się! 2018 został podniesiony limit dofinansowania do 40 tysięcy złotych brutto!

Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, już po raz piąty ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności. Od 2017 roku zapraszamy do udziału w Wystawiajmy się! także projektantów mody. Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury; z jednej strony odzwierciedla tendencje współczesności, szybko reaguje na zmiany i zjawiska społeczne, z drugiej zaś jest nośnikiem tradycji.

W ramach programu polscy projektanci Wystawili się! m.in. na London Design Festival, Maison et Objet, Paris Design Week, Milan Design Week, WantedDesign i Capsulew Nowym Jorku, Vienna Design Week i Wiener Fahrradschau, Designblok Prague Design and Fashion Week, Designers & Agents w Los Angeles, Kind und Jugend w Kolonii, HABITARE i Helsinki Design Week, Dutch Design Week w Eindhoven, Tokio Design Week, Design Tokyo i IFFT Tokyo/Ambiente, DMY Berlin, 100% Design w Londynie oraz na Biennale INTERIEURw Kortrijk. Dzięki udziałowi w pierwszym rozszerzonym o obszar mody naborze Wystawiajmy się! polscy projektanci mody zaprezentowali się na tak wpływowych wydarzeniach jak m.in. Copenhagen International Fashion Fair (CIFF Copenhagen), holenderskim FASHIONCLASH czy paryskim Who's Next.

Udział w międzynarodowych targach branżowych jest okazją by zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z profesjonalistami (kuratorami, producentami, dystrybutorami), podjąć współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także włączyć się do światowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. Pokazując prężnie działających polskich projektantów i wyjątkowe efekty ich pracy Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

Wystaw się! Jak się zgłosić?

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe. Projektanci mogą się ubiegać o wsparcie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach i biennale designu i mody, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych w muzeach i galeriach za granicą.

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wstępny kosztorys na stronie internetowej www.iam.pl i wysłać je na adres: [email protected] do dnia 9 lutego 2018 roku do godz. 15:00.

Zgłoszenie równoznacznie jest z zaakceptowaniem regualminu.

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 15 lutego 2018 r. na stronie www.iam.pl.

Dokumenty do pobrania

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Kosztorys

Upoważnienie grupa projektowa

Upoważnienie projektant