Nowa polska tradycja

Polska kultura tradycyjna, często zrekonstruowana i przefiltrowana przez współczesną wrażliwość artystyczną, ukazuje wielokulturowe i różnorodne etniczne dziedzictwo. Polscy artyści, którzy rozwijają ten nurt w swojej działalności, odważnie sięgają po nowe technologie i rozwiązania przybliżające dzisiejszej publiczności zapomniane tradycje.

 

Wybrane projekty:

Targi muzyki świata Womex

Organizacja polskiego stoiska oraz delegacji polskich przedstawicieli branży World Music na targach muzyki świata WOMEX, które w 2021 roku odbywają się w Porto. Szereg wydarzeń towarzyszących – konferencje, projekcje filmowe i koncerty showcase'owe.

 

Zagraj to!

Kolejna edycja realizowanego od 2016 roku otwartego naboru dla polskich artystów umożliwiającego prezentację ich twórczości na arenie międzynarodowej. Program to też budowanie sieci relacji i wsparcie obecności polskich artystów z kręgu muzyki źródeł, folku i world music oraz jazzu i muzyki improwizowanej na rynkach zagranicznych.

 

Polish Whirl – nowy wymiar polskiej muzyki tradycyjnej

Interaktywna instalacja poświęcona polskim tańcom tradycyjnym, w oparciu o przeniesienie zasad wspólnotowości, spotkania z drugim tancerzem, zabawy z ruchem w przestrzeń wielowymiarowego, wirtualnego doświadczenia. Projekt realizowany we współpracy z PanGenerator.

 

New Tradition Live - współczesne epifanie polskiej muzyki tradycyjnej

Cykl transmitowanych na żywo przez amerykańską stację radiową KEXP z Seattle koncertów z udziałem polskich artystów inspirujących się w swojej twórczości polską muzyką tradycyjną. Udostępnienie zarejestrowanego materiału online.

 

Polski pawilon na Biennale Designu w Londynie

Prezentacja wystawy „Dom Odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni”. Efekt konkursu zorganizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza. Małgorzata Kuciewicz, Aleksandra Kędziorek, Simone De Iacobis we współpracy z artystką Alicją Bielawską stworzyły koncepcję, która najlepiej odpowiadała na temat przewodni tegorocznej edycji Biennale, a był nim  „Rezonans”.

 

Nowa Tradycja powered by Unsound

Koprodukcje muzyczno-performatywne z udziałem polskich i zagranicznych artystów - Zosi Hołubowskiej & Julii Giertz, Wacława Zimpela & Sama Shackletona, Bastarda Trio & chóru gruzińskiego. Prezentacja podczas festiwalu Unsound w Krakowie i Nowym Jorku, na festiwalu Berlin Atonal oraz Impulstanz w Wiedniu.

 

Polska muzyka tradycyjna i klasyczna w Estonii

Ukazanie żywotności i autentyczności polskiej kultury tradycyjnej sięgające po nowoczesne środki wyrazu. Wsparcie przygotowania symfonii estońskiej Marcina Maseckiego  oraz współpraca z Tallina Filharmoonia, Viru Folk i Viljandi Folk Music Festival. 

Renata Kamola

Menedżer Megaprojektu Nowa polska tradycja

Opublikowano: 2021.01.26 12:25
Aktualizacja: 2021.08.20 20:42
Autor: Anonim
Wprowadzenie: Anonim