Designguide.pl Instytutu Adama Mickiewicza " wśród 365 najlepszych stron na świecie!

Strona designguide.pl, multimedialny przewodnik po 100 latach polskiego wzornictwa, otrzymał prestiżowe wyróżnienie Site of The Day przyznawane przez AWWWARDS.com, tym samym zostanie opublikowana w katalogu 365 najlepszych stron na świecie w 2019!

Designguide.pl to nowoczesna encyklopedia, labirynt wiedzy i cyfrowe archiwum w jednym. Instytut Adama Mickiewicza zaprasza w wirtualną podróż w czasie przez 100 lat polskiego projektowania. Historia designu ma wiele stron – www.designguide.pl jest jedną z nich.
Strona, zaprojektowana przez studio BrightMedia, została podzielona na 8 rozdziałów: pierwszy z nich otwiera styl zakopiański z przełomu wieków, ostatni – nowoczesne studia specjalizujące się w ceramice i szkle. Autorką przewodnika jest dr Krystyna Łuczak - Surówka, historyk designu. Internetowy przewodnik powstał w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Międzynarodowa nagroda Awwwards to nagroda dla najlepiej zaprojektowanych stron internetowych. Nagrody Awwwards, biorące pod uwagę projekt, kreatywność i innowacyjne rozwiązania internetowe, doceniają talent i wysiłek najlepszych projektantów stron internetowych, programistów i agencji na świecie. Awwwards jest też miejscem spotkań, w którym specjaliści od projektowania cyfrowego z całego świata znajdują inspirację, wymieniają się wiedzą i doświadczeniem, dzielą konstruktywną, pełną szacunku krytyką.