IAM dołączył do EUNIC

10 czerwca podczas spotkania w Toledo Instytut Adama Mickiewicza, w drodze jednomyślnego głosowania, został przyjęty w poczet pełnoprawnych członków EUNIC.

EUNIC (EU National Institutes for Culture) zrzesza 38 instytutów kultury i innych instytucji z 28 państw Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii. Jego celem jest współpraca na polu międzynarodowych stosunków kulturalnych, dlatego wśród zrzeszonych instytucji znajdują się zarówno ministerstwa spraw zagranicznych poszczególnych krajów, w tym Polski, jak i instytuty powołane do promowania kultury za granicą, takie jak m.in. British Council, Goethe-Institut, czy Intituto Cervantes.

„W Instytucie Adama Mickiewicza realizujemy naszą misję poprzez budowanie relacji z partnerami na całym świecie. EUNIC to forum wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i  kompetencjami, ale również współpracy kulturalnej o zasięgu globalnym” – mówi Barbara Krzeska, zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

EUNIC został utworzony w 2006 roku. Stowarzyszenie stanowi główne forum współpracy instytucji członkowskich między sobą oraz z Komisją Europejską. EUNIC wspiera współpracę kulturalną w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach, wykorzystując doświadczenie instytucji – członków stowarzyszenia.

 

Pobierz materiały
Opublikowano: 2021.06.14 11:28
Aktualizacja: 2021.06.14 11:28
Autor: Anonim
Wprowadzenie: Anonim