Jazz Forum Talents feat. Sun-Mi Hong. Premiera koncertu online.

W najbliższą niedzielę, 28 listopada, w mediach społecznościowych Instytutu Adama Mickiewicza https://www.facebook.com/events/284043393503937 , JAZZ FORUM oraz Centrum Kultury Koreańskiej będzie można posłuchać wyjątkowego koncertu w wykonaniu muzyków zespołu Jazz Forum Talents z towarzyszeniem koreańskiej perkusistki Sun-Mi Hong.

Jest to specjalny projekt, który powstał w wyniku współpracy Instytutu Adama Mickiewicza z partnerami – The Jarasum Jazz Festival w Korei, Centrum Kultury Koreańskiej oraz magazynem „Jazz Forum”. Dzięki niemu koreańscy miłośnicy jazzu mogą posłuchać utalentowanych polskich jazzmanów młodego pokolenia.

Jazz Forum Talents, to wyjątkowy zespół, złożony z siedmiu artystów, który powstał w wyniku zorganizowanego w 2019 roku „Jazz Forum Showcase Powered by Szczecin Jazz”. Na liście znaleźli się wówczas najlepsi muzycy młodego polskiego pokolenia.

W skład grupy wchodzi czołówka młodej generacji polskiej sceny jazzowej, prezentująca cały jej wachlarz: Kasia Pietrzko - fortepian, Jakub Mizeracki - gitara, Tomasz Chyła - skrzypce, Kacper Smoliński - harmonijka, Maciej Kądziela – saksofon altowy, Roman Chraniuk - kontrabas i Adam Zagórski - perkusja. Gościem specjalnym koncertu była Sun-Mi Hong, perkusistka pochodząca z Korei, a mieszkająca na stałe w Amsterdamie.

W 2021 roku do zespołu, na specjalny koncert dołączyła perkusistka Sun Mi Hong – urodzona i wychowana w Korei, od 10 lat mieszkająca w Amsterdamie. Jej muzyka przesycona jest duchowością Wschodu, bazuje na tradycyjnej koreańskiej muzyce Gugak. Sun to prawdziwa jazzwoman z krwi i kości.

„Koncert połączył najlepszych współczesnych muzyków jazzowych z Polski i Korei. Słychać to już od pierwszych dźwięków. Reakcje publiczności, tej w Warszawie
i tej festiwalowej w Jarasum, były bardzo entuzjastyczne. Wielbicielom jazzu gorąco polecam, aby w niedzielę wysłuchali koncertu w mediach społecznościowych” – mówi Barbara Schabowska, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. 

Koncert został zarejestrowany z udziałem polskiej publiczności w warszawskim klubie Jassmine, 17 sierpnia 2021 r. Koreańska publiczność festiwalowa miała okazję posłuchać koncertu na początku listopada tego roku.

Patronem zespołu jest magazyn „Jazz Forum” – najstarszy i najbardziej opiniotwórczy magazyn jazzowy w Polsce, który ukazuje się nieprzerwanie od 1965 roku.

Zapis wideo koncertu zostanie udostępniony publiczności na całym świecie w najbliższą niedzielę, 28 listopada, o 13.00 czasu polskiego (21.00 czasu koreańskiego), pod linkiem https://www.facebook.com/events/284043393503937  na facebooku Instytutu Adama Mickiewicza, Jazz Forum i Centrum Kultury Koreańskiej.

 

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której celem jest budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą na świecie. Instytut współpracuje z partnerami zagranicznymi i inicjuje międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Izraelu, Niemczech, Turcji, USA, Kanadzie, Australii, Maroku, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Chinach, Japonii i Korei. W ramach dotychczas zrealizowanych działań Instytut zaprezentował 38 strategicznych programów, które obejrzało 60 milionów widzów. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt dla mediów:

Ewa Szandomirska

[email protected]

+48 692 494 061

 

Opublikowano: 2021.11.26 14:52
Aktualizacja: 2021.11.26 14:52
Autor: Jerzy Ziemacki
Wprowadzenie: Jerzy Ziemacki