Rezydencje kryzysowe dla artystów z Ukrainy.

Warszawa, 18 marca 2022 r.

 

Rezydencje kryzysowe dla artystów z Ukrainy

 

Instytut Adama Mickiewicza, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku włączają się w pomoc Ukrainie, organizując rezydencje artystyczne. Wsparcia udziela również Instytut Teatralny, który dzięki funduszom otrzymanym od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozszerzył funkcjonujący program rezydencji artystycznych o artystów z Ukrainy.

 

Instytucje oferują artystom m.in. miejsca do pracy twórczej, dostęp do galerii, bibliotek oraz innych obiektów należących do instytucji, opiekę kuratorską przy współpracy ze środowiskiem artystycznym, a także zakwaterowanie w Warszawie lub Orońsku – zarówno dla twórców oraz ich rodzin. Instytucje zapewniają także pomoc organizacyjną w sprawach administracyjnych i związanych z opieką medyczną.

 

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mają wieloletnie doświadczenie w organizacji rezydencji artystów polskich i zagranicznych, oferują specjalistyczne pracownie i zaplecze dla wymagających projektów, pomoc merytoryczną i techniczną, które pozwalają gościom na pełne wykorzystanie potencjału łączenia wielu dziedzin sztuki i nauki.

 

Rezydencje artystów ukraińskich w Polsce są organizowane zgodnie z procedurami obowiązującymi w polskich instytucjach kultury i przyjętymi w nich  zasadami.

 

Szczegółowe informacje dotyczące rezydencji oraz warunków uczestnictwa
dostępne są w załączonym dokumencie w języku ukraińskim.

 

Zgłoszenia oraz zapytania należy przesyłać na adres:

[email protected]

Pobierz materiały
Opublikowano: 2022.03.18 16:12
Aktualizacja: 2022.03.21 14:43
Autor: Jerzy Ziemacki
Wprowadzenie: Jerzy Ziemacki