Konkurs na wystawę polskiego designu w Mediolanie!

Instytut Adama Mickiewicza ogłosił konkurs na koncepcję, kuratora i współorganizatora wystawy polskiego designu, która zostanie zaprezentowana w czasie najważniejszych targów wzornictwa w Europie –Salone Internationale del Mobile.

Celem konkursu jest  wyłonienie świeżej koncepcji prezentacji dokonań polskich projektantów, która w spójny sposób zaprezentuje różnorodność polskiego wzornictwa, wskaże źródła inspiracji i jego specyfikę. Koncepcja kuratorska ma prezentować najwyższy poziom zarówno pod względem merytorycznym, jak i estetycznym. Narracja, innowacja  i nowoczesność - to trzy główne hasła konkursu.

Jury w składzie: Joanna Kiliszek (Instytut Adama Mickiewicza), Barbara Krzeska (Instytut Adama Mickiewicza) Zuzanna Skalska (VanBerlo), William Sorrell (MOST), Michał Stefanowski (Stowarzyszenie Twórców Form Przemysłowych), dokona oceny według określonych w regulaminie kryteriów. Pod uwagę brane będą m.in. następujące czynniki: dotychczasowe doświadczenie w organizacji wystaw polskiego designu za granicą, przekrojowość eksponatów, narracja, wizualizacja i innowacja.

Promocja polskiej kultury poprzez design wpisana jest w strategię działań Instytutu Adama Mickiewicza. Realizowana jest m.in. poprzez obecność polskiego wzornictwa na najważniejszych wydarzeniach poświęconych projektowaniu na świecie. Wystawa podczas tygodnia designu w Mediolanie w kwietniu 2014 roku, będzie stanowić kontynuację działań podejmowanych w poprzednich latach.

Wynik konkursu zostanie ogłoszony 3 lutego!

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z regulaminem dostępne w zakładce: Przetargi.