Open Call do sekcji Best of Poland - zgłoszenia do 15.07 Digital Cultures 2019.

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich twórców, realizujących projekty cyfrowe i interaktywne. Zaprasza do nadsyłania prac do prezentacji w ramach konferencji Digital Cultures 2019, organizowanej w Warszawie w dniach 26-27 września 2019 roku.

Celem konferencji Digital Cultures jest pokazanie najciekawszych zjawisk, jakie zaszły w polskiej kulturze cyfrowej na przestrzeni ostatnich lat. Wyłonieni w wyniku naboru artyści oraz instytucje z całej Polski zaprezentują się przed gośćmi z kraju i zagranicy. Będą to organizatorzy festiwali, dyrektorzy i kuratorzy muzeów, przedstawiciele kluczowych instytucji związanych z technologią, artyści oraz twórcy gier. Zaproszeni eksperci przedstawią najbardziej aktualne trendy w światowej kulturze cyfrowej. Udział w konferencji jest również okazją do nawiązania krajowych i międzynarodowych kontaktów.

Nabór skierowany jest do: artystów, filmowców, dziennikarzy, projektantów UX, projektantów gier, programistów, kuratorów, przedstawicieli instytucji kultury oraz innych twórców działających w obszarze mediów cyfrowych, w tym również studentów. W obszarze zainteresowań organizatorów konferencji leżą szeroko rozumiane projekty cyfrowe i interaktywne: dzieła i dokumenty interaktywne i internetowe, filmy interaktywne, gry, projekty trans- i crossmediowe, VR, rzeczywistość rozszerzona (AR) i inne. Nabór dotyczy tak projektów ukończonych jak i work-in-progress.

Wszystkie otrzymane zgłoszenia zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół składający się z przedstawicieli Instytutu Adama Mickiewicza i zespołu kuratorskiego pracującego nad konferencją. Zespół dokona selekcji projektów, które zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności w czasie konferencji Digital Cultures w sekcji Best of Poland i / lub umieszczone w prowadzonym przy konferencji serwisie Digital Cultures Trendbook. Twórcy zaproszeni do prezentacji projektów otrzymają jedno podwójne zaproszenie na konferencję.

Szczegółowy program konferencji zostanie wkrótce opublikowany online.

Wszelkie pytania dotyczące open-calla oraz formy prezentacji prosimy kierować na adres: [email protected] .

Więcej o konferencji na stronie www.digitalcultures.pl/pl 

Zgłoszenia można przesyłać wyłącznie przez formularz online https://docs.google.com/forms/d/1H82rMse_eOwDfEh45u1kVfFYANQnxVgkklJdmb_rxIk/

Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca 2019!