OPEN CALL: NON-FICTION NARRATIVE AUDIO WORKS

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza nabór na narracyjne prace dźwiękowe non-fiction dla twórców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Konkurs realizowany jest we współpracy z Radio Atlas jako wydarzenie towarzyszące konferencji Digital Cultures.

 

Ludzki głos był nośnikiem historii na długo zanim stał się nim tekst czy papier. Opowieści przekazywane z ust do ust przez stulecia podtrzymywały lokalne mity i były motorem przełomowych zmian społecznych. Jakie historie opowiadamy za pomocą dźwięku dziś, kiedy codziennie jesteśmy świadkami tak wielu istotnych procesów? Jaką rolę w opowiadaniu historii odgrywa narracyjny soundscape? W jaki sposób opowiadać historie tak, żeby były dla one odbiorców najbardziej immersyjne?

Celem konkursu jest promocja najciekawszych twórców audio z regionu oraz pobudzenie zainteresowania tematyką audio wśród autorów z Armenii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier.  W konkursie mogą uczestniczyć  autorzy powyżej 18-tego roku życia. Prace konkursowe w formacie .wav lub .mp3, zawierające transkrypcję na język angielski nie mogą przekroczyć 10 minut.

 

Projekty wraz z załączonym biogramem autora można nadsyłać do 10 sierpnia 2018 r.  na adres [email protected]. Najlepsze prace wybierze jury w składzie:

  • John Beauchamp - szef Działu Audio Culture.pl,
  • Cathy Fitzgerald, producentka radiowa i edukatorka
  • Eleanor McDowall - producentka radiowa, twórczyni portalu Radio Atlas
  • Olga Mickiewicz – producentka i członkini Europejskiej Unii Nadawców, Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
  • Anna Szylar - ekspert ds. kultury cyfrowej IAM, szefowa zespołu kuratorskiego konferencji Digital Cultures
  •  

Nagrodami w konkursie będą 3 zaproszenia  na koszt Instytutu Adama Mickiewicza do Warszawy na odbywającą się w dniach 24-25 września, międzynarodową konferencję Digital Cultures, której jednym z tematów przewodnich jest w tym roku audio. Ponadto  najlepsza praca zostanie opublikowana na portalu Radio Atlas www.radioatlas.org.

Regulamin