Polska na Targach WOMEX 2017

Polscy menadżerowie i promotorzy na najważniejszych targach world music w Europie.

Po raz kolejny Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców, którzy pragną zaprezentować polskich artystów na targach WOMEX. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, gdyż targi po raz pierwszy w historii odbywają się w Polsce. W dniach 25 – 29 października, Katowice będą gospodarzem najważniejszych targów world music w Europie.

Plan tegorocznej obecności IAM na targach WOMEX, będzie różnił się nieco od aktywności z lat poprzednich. Zamiast znanego z lat poprzednich pawilonu planowane jest stworzenie strefy spotkań biznesowych.

Delegaci wyłonieni podczas naboru otwartego będą mieli do dyspozycji stół i krzesła przypisane do podmiotu, który reprezentują.

Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2017 roku. Zapraszamy! Ogłoszenie wyników: 18 sierpnia.

UWAGA! W związku z ogromnym zainteresowaniem oraz sporą liczbą wniosków, wyniki naboru zostaną ogłoszone 21 sierpnia 2017 roku. Przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Targi WOMEX to nie tylko najważniejsze odbywające się w Europie targi world music, ale także festiwal showcase'owy, konferencja, program filmowy i wiele innych.

WOMEX w 2016 roku zgromadziło:

  • 668 stoisk z 47 krajów
  • ponad 2400 zarejestrowanych delegatów z 90 krajów (agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, agencji muzycznych, dystrybutorów, producentów, biznesmenów, prasę, instytucje rządowe, artystów i wielu innych)
  • ponad 60 koncertów i showcase'ów na 7 scenach rozsianych po całym mieście
  • ponad 11 tysięcy odwiedzających koncerty i showcase'y
  • 200 zarejestrowanych przedstawicieli mediów.

Więcej informacji o samych targach znajdziecie Państwo tutaj.

Jak się zgłosić?

Nabór otwarty jest przeznaczony dla  menadżerów muzycznych, promotorów, wydawców muzycznych posiadających w swoim katalogu polskich artystów oraz dyrektorów programowych/artystycznych polskich festiwali folkowych, world music i pokrewnych zapraszających na swój festiwal polskich artystów. Wsparcie obejmie zwroty kosztów wykupu akredytacji na Targi. Wsparcie nie obejmie kosztów podróży ani noclegów podczas targów.  (szczegóły w regulaminie).

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół muzyki aktualnej IAM oraz ekspertów zewnętrznych (przedstawicieli Targów WOMEX).

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (zobacz poniżej) i wysłać je na adres: [email protected] do dnia 15 sierpnia 2017 roku (do godziny 23.59) Wnioski dostarczone po tym czasie nie będą brane pod uwagę. Wyniki naboru zostaną ogłoszone dnia 18 sierpnia 2017 roku na stronie www.iam.pl oraz na FB projektu Don’t Panic! We’re from Poland.

 

UWAGA! W związku z ogromnym zainteresowaniem oraz sporą liczbą wniosków, wyniki naboru zostaną ogłoszone 21 sierpnia 2017 roku. Przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

 

Open call_Womex 2017_regulamin

Open call_Womex 2017_formularz zgłoszeniowy

Open call_Womex 2017_sprawozdanie z wyjazdu