Program Culture.Media

Culture.Media dąży do prezentacji wysokiej jakości treści poświęconych polskiej kulturze oraz dotarcia z nimi do najszerszej grupy indywidualnych odbiorców za granicą on-line. Rocznie portal dociera do ponad 5 milionów odbiorców.

Flagowe narzędzie programu to prowadzony w trzech językach portal internetowy Culture.pl, staranne i konsekwentnie budowana internetowa baza wiedzy o współczesnej polskiej kulturze za pomocą wysokiej jakości treści w atrakcyjnej wizualnie formie. Portal wspierany jest działaniami w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Pinterest, VKontakte.

Program Culture.Media przyczynia się do rozbudowywania zasobów serwisu Culture.pl poprzez implementację nowych form przekazu, w tym interaktywnych przewodników multimedialnych, podcastów, wideo oraz innych materiałów audiowizualnych. Wspiera także działania komunikacyjne dla projektów Instytutu Adama Mickiewicza w sieci.

Działania w ramach programu Culture.Media docenili internauci, przyznając w kwietniu 2015 portalowi Culture.pl nagrodę Gwarancja Kultury.

Po roku przygotowywań, 31 sierpnia 2017 swoją premierę miał nowy projekt podcastowy Stories From The Eastern West (SFTEW) i już pierwszego dnia znalazł się na czele listy najczęściej pobieranych polskich podcastów. Sukces premierowej serii wyprodukowanej przez sekcję angielską wyznaczył i potwierdził sensowność rozwijania w 2018 roku nowej sekcji audio w Culture.pl.

Na koniec I kwartału 2018 planowana jest nowa odsłona portalu Culture.pl . Ponadto w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Culture.pl stworzy multimedialny reportaż historyczny skonstruowany wokół tyleż fundamentalnego, co intrygującego pytania “Where Is Poland?” (Gdzie jest Polska?) oraz innowacyjny multimedialny przewodnik, opracowany w formule webdocu, prezentujący sylwetki 18 polskich innowatorów i pionierów działających na przełomie XIX i XX wieku. W ręce użytkownika oddane zostaną narzędzia internetowe by mógł sam podążać za bohaterem i odkrywać jego wpływ na historię.

Lucyna Szura

Menedżer Programu CULTURE.MEDIA

tel. +48 22 44 76 119

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2013.12.19 14:35
Aktualizacja: 2019.03.13 12:18
Autor: Instytut Adama Mickiewicza
Wprowadzenie: Instytut Adama Mickiewicza