Program Don't Panic! We're from Poland

Zainicjowany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2008 roku Program Don’t Panic! We’re from Poland to rozpoznawalna na świecie marka, będąca synonimem świeżej i obiecującej muzyki z Polski. Program w kompleksowy sposób promuje polską muzykę aktualną za granicą poprzez wspieranie uczestnictwa polskich artystów i profesjonalistów sektora muzycznego w wydarzeniach muzycznych, takich jak festiwale showcase'owe, konferencje i targi muzyczne oraz wydarzenia networkingowe.

Rolą Don’t Panic! We’re from Poland jest dostarczanie narzędzi, pozwalających artystom na konsekwentne budowanie ich pozycji na rynkach zagranicznych. Zaprezentowano do tej pory przeszło 300 wyselekcjonowanych wykonawców na ponad 500 wydarzeniach w 21 krajach. Po kilku latach obecności na najbardziej renomowanych festiwalach showcase’owych na świecie  i prezentacji tego co najlepsze na polskiej scenie muzycznej, rozszerzyliśmy działalność edukacyjną i stawiającą na budowanie relacji z krajami sąsiedzkimi.

W obliczu dynamicznie rosnącej liczby i jakości nowych talentów z Polski jednym z kluczowych zadań Programu stała się także integracja krajowej branży muzycznej wokół idei i zadań związanych z eksportem polskiej muzyki. Z tej perspektywy równie ważne, jak sama prezentacja muzyków są działania sprzyjające stworzeniu przyjaznej przestrzeni do działań networkingowych. Dlatego Don’t Panic! We’re from Poland współorganizuje w Polsce panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i wydarzenia konferencyjne poświęcone zasadom działania biznesu muzycznego na świecie, przeznaczone dla menedżerów muzycznych, promotorów i wydawców. Priorytetem programu jest rozwój młodej kadry menedżerów muzycznych. Ponadto Don’t Panic! We’re from Poland regularnie reprezentuje Polskę na najważniejszych światowych targach muzycznych, takich jak jazzahead! i WOMEX.

W ubiegłych latach Program obecny był m.in. na festiwalach showcase’owych Eurosonic w Holandii, MENT w Słowenii, Tallinn Music Week w Estonii, Spring Break w Polsce, Primavera Sound w Hiszpanii, Reeperbahn Festival w Niemczech, Zandari Festa w Korei, Budapest Showcase Hub na Węgrzech.

Więcej informacji:

dontpanic.culture.pl
facebook.com/dontpanicwerefrompoland
instagram.com/ dontpanicwerefrompoland

Przejdź na stronę programu

Karolina Małaczek

Menedżer Programu Don't Panic! We're From Poland

tel. +48 22 44 76 195

Aktualności

Zobacz inne projekty Instytutu

Opublikowano: 2015.06.22 17:56
Aktualizacja: 2019.09.11 16:02
Autor: Nitzan Reisner
Wprowadzenie: Nitzan Reisner