Dzień Informacyjny dla podmiotów z sektora kreatywnego i sektora kultury

EUSBSR PA CULTURE

Info Day

 

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza do udziału w Dniu Informacyjnym dla podmiotów z sektora kreatywnego i sektora kultury, który odbędzie się już 15 grudnia 2022 roku. W czasie spotkania zaproszeni prelegenci opowiedzą o możliwościach pozyskania funduszy europejskich na projekty kulturalne realizowane przez podmioty z regionu Morza Bałtyckiego.

 

Wydarzenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Warszawie. Miejsce: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego - Ul. Koszykowa 26/28.

A także online. 

Program spotkania obejmuje m.in. przegląd głównych instrumentach finansowych UE skierowanych do przedstawicieli sektora kultury i kreatywnego:

  • Interreg Baltic Sea
  • Program Kreatywna Europa

 

Całość wydarzenia będzie prowadzona w języku angielskim.

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu wymagana jest rejestracja.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWUIZ2Ek6cEFj2zyIszRWudrBrW0Uy...

 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w naszym wydarzeniu.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy koordynatorami Obszaru Tematycznego Kultura Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR Policy Area Culture).

Obszar Tematyczny Kultura jest jednym z 14 obszarów aktualnego Planu Działań Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego. SUE RMB jest realizowana w oparciu o środki w ramach istniejących instrumentów finansowych UE (m.in. Interreg), środki pochodzące z budżetów narodowych oraz środki pochodzące z międzynarodowych instytucji finansowych. Głównym celem OT Kultura SUERMB jest wzmacnianie efektywnych ram współpracy kulturalnej w regionie Morza Bałtyckiego.

Do zadań koordynatora Obszaru Tematycznego Kultura należy m.in. organizowanie spotkań, seminariów i warsztatów dla interesariuszy z instytucji kultury, czy też przedstawicieli przemysłów kreatywnych w regionie, a także wspomaganie w nawiązywaniu nowych kontaktów w celu realizacji międzynarodowych projektów.

Koordynacja OT Kultura prowadzona jest przez IAM we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa, Wsi, Europy i Ochrony Konsumentów kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn (MLLEV).

Zapisz się do naszego newslettera i obserwuj nas na Twitterze, Instagramie lub LinkedIn, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi możliwości finansowania projektów oraz wydarzeń kulturalnych w Regionie.

Opublikowano: 2022.12.07 15:38
Aktualizacja: 2022.12.08 16:07
Autor: Jerzy Ziemacki
Wprowadzenie: Jerzy Ziemacki