Kasia Pietrzko Trio na targach Jazzahead! 2021

Jazzahead! to święto miłośników jazzu, wydarzenie, które łączy formułę festiwalu, konferencji branżowej i targów, podczas których prezentują się muzycy z całego świata. Instytut Adama Mickiewicza, jak co roku, wspiera obecność polskich artystów na Jazzahead! W tej edycji w programie showcase’owym znajdzie się koncert Kasia Pietrzko Trio.

 

Jazzahead! od 2006 roku stało się miejscem spotkań międzynarodowej sceny jazzowej. W tym roku, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, wydarzenie po raz pierwszy w historii odbędzie się w formule online.

 

„Promocja polskiego jazzu jest jednym z najważniejszych filarów programu Instytutu Adama Mickiewicza. Takie wydarzenia, jak Jazzahead! to świetna okazja do budowania rozpoznawalności polskich artystów wśród profesjonalistów” – mówi Barbara Krzeska, zastępca dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza.

W części showcas’owej znajdzie się koncert zespołu Kasia Pietrzko Trio, który zaprezentuje materiał z najnowszej, drugiej już płyty pt. „Ephemeral pleasures”. W skład zespołu obok Kasi Pietrzko, pianistki, kompozytorki i aranżerki wchodzą także kontrabasista Andrzej Święs i perkusista Piotr Budniak. Dodatkowo na wirtualnym stoisku IAM pojawi się 9-ciu delegatów branżowych, wyłonionych w otwartym naborze:

  1. BCD Records
  2. Eklektik Session, Hand Em High, Silet Witness (management)
  3. INDYGO
  4. Fundacja im. Z. Seiferta
  5. Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ / Jazz Press
  6. Marcin Wasilewski Trio (management)
  7. Mateusz Smoczyński (management)
  8. Tomasz Chyła Quintet (management)
  9. V Records

Targi Jazzahead! będą trwały od 29 kwietnia do 2 maja. W wydarzeniach online mogą brać udział tylko zarejestrowani uczestnicy, poszczególne materiały, w tym koncert Kasia Pietrzko Trio po zakończeniu Targów będą sukcesywnie udostępniane szerokiej publiczności.

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Mitrovič

[email protected]

+48 601 800 268

 

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której celem jest budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą na świecie. Instytut współpracuje z partnerami zagranicznymi i inicjuje międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Izraelu, Niemczech, Turcji, USA, Kanadzie, Australii, Maroku, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Chinach, Japonii i Korei. W ramach dotychczas zrealizowanych działań Instytut zaprezentował 38 strategicznych programów, które obejrzało 60 milionów widzów. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.