WYSTAWIAJMY SIĘ! 2017

Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką Culture.pl, już po raz czwarty ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności. W tym roku zapraszamy do udziału w "Wystawiajmy się!" także projektantów mody. Moda jest jednym z podstawowych wyznaczników kultury; z jednej strony odzwierciedla tendencje współczesności, szybko reaguje na zmiany i zjawiska społeczne, z drugiej zaś jest nośnikiem tradycji.

Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym projektantem, czy dopiero zaczynasz swoją karierę w designie, pokaż światu co masz do zaoferowania: Wystaw się! Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia 2017 roku.

Udział w międzynarodowych targach branżowych jest okazją by zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z profesjonalistami (kuratorami, producentami, dystrybutorami), podjąć współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także włączyć się do światowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. Pokazując prężnie działających polskich projektantów i wyjątkowe efekty ich pracy Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe. Projektanci mogą się ubiegać o wsparcie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach i biennale designu i mody, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych muzeach i galeriach zagranicą.

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz wstępny kosztorys na stronie internetowej www.iam.pl i wysłać je wraz z załącznikami na adres: [email protected] do dnia 7 kwietnia 2017 r. Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 15 kwietnia 2017 r. na stronie www.iam.pl

UWAGA: Z powodu awarii strony iam.pl, która miała miejsce w dniach 1 i 2 kwietnia przedłużamy nabór do wtorku 11 kwietnia do godziny 10.00 rano! Za wszystkie niedogodności serdecznie przepraszamy i raz jeszcze gorąco zachęcamy do aplikowania.

Ogłoszenie Wystawiajmy się 2017

Formularz Wystawiajmy się 2017

Kosztorys Wystawiajmy się 2017

Upoważnienie - Projektant - Wystawiajmy się 2017

Upoważnienie - Grupa Projektowa - Wystawiajmy się 2017

Wystawiajmy się!

W 2014 roku Instytut Adama Mickiewicza uruchomił program "Wystawiajmy się!". Od początku projekt skierowany był do polskich designerów, którzy pragnęli zaprezentować swoje prace międzynarodowej publiczności. W naborach trzech poprzednich edycji łącznie wpłynęło do Instytutu ponad 140 zgłoszeń od projektantów z całej Polski.

– Promocja polskiego designu na świecie jest jednym z priorytetów operacyjnych Instytutu. Projektem "Wystawiajmy się! "chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom polskich designerów, często będących na progu kariery, którzy nie zawsze mogą sobie pozwolić na prezentacje za granicą. Ze względu na rosnące zainteresowanie polską modą, w 2017 roku poszerzamy grupę docelową tego projektu – mówi Barbara Krzeska,  managerka Programu Polska Design w Instytucie. – Pokazując prężnie działających polskich projektantów i wyjątkowe efekty ich pracy Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej. Ogromne zainteresowanie projektem dowiodło konieczności podejmowania i rozwijania tego typu działań.