„Boska Komedia” – Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Krakowie

6 grudnia 2024 rozpoczyna się „Boska Komedia” – Międzynarodowy Festiwal Teatralny organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie. Podczas jego 17. edycji zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia spektakli, w tym produkcje z Polski i przedstawienia zagraniczne. Instytut Adama Mickiewicza jest partnerem festiwalu.

„Boska Komedia” – Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Krakowie już po raz 17

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Boska Komedia” jest organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku. To jeden z największych festiwali teatralnych w Polsce. Jego 17. edycja odbywa się pod hasłem “You Are So Fucking Special”, które podkreśla indywidualizm twórczy artystek i artystów oraz wyjątkowość każdej ludzkiej historii.

W 2024 roku zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia starannie wybranych spektakli, w tym produkcje z Polski i przedstawienia zagraniczne. Ich różnorodność ma jednocześnie prowokować do dyskusji, stawiania trudnych pytań, badania nastrojów w spolaryzowanych społeczeństwach Zachodu i zmierzenia się z pytaniami o nasze miejsce w świecie.

Grafika: Victor Soma

Spotkanie networkingowe Instytutu Adama Mickiewicza

17. edycja festiwalu startuje 6 grudnia 2024, a zakończy się 15 grudnia 2024. Spektakle będzie można oglądać na deskach różnych scen krakowskich teatrów. Dokładny program i informacje o biletach dostępne są na stronie boskakomedia.pl.

Instytut Adama Mickiewicza jako partner Festiwalu „Boska Komedia” po raz kolejny organizuje spotkanie networkingowe dla branży teatralnej. W czasie spotkania z kluczowymi postaciami świata teatru: krytykami, kuratorami, reżyserami czy dyrektorami festiwali przedstawione zostaną zagadnienia możliwości wsparcia i współpracy IAM ze środowiskiem artystycznym. Będzie to także okazja do nawiązania nowych kontaktów, które z pewnością zaowocują innowacyjnymi projektami scenicznymi.

Zapraszamy!

Partnerami strategicznymi Festiwalu są: Miasto Kraków i Instytut Adama Mickiewicza. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.