Wystawiajmy się! goes online vol.1

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza polskich projektantów do udziału w specjalnej edycji programu „Wystawiajmy się! goes online”.  Nabór skierowany jest do tych twórców, którzy   zajmują się projektowaniem i wytwarzaniem unikatowych lub limitowanych, kolekcjonerskich przedmiotów takich jak: naczynia, tkaniny, meble i oświetlenie. Wybrane prace i ich twórcy zaprezentowane zostaną na platformie internetowej Adorno, tworząc polską galerię. Ponadto 10 wybranych praca zostanie zaprezentowanych na specjalnej wirtualnej wystawie podczas London Design Festival  (12 - 20 września 2020), który w tym roku  odbędzie się  online. 

Na tegoroczny festiwal Adorno przygotowało specjalną platformę cyfrową Virtual Design Destination. Tematem wystawy jest New Reality (Nowa rzeczywistość). Na wystawie zostanie zaprezentowanych 14 narodowych wirtualnych pawilonów, w których pokazane zostaną wybrane kolekcje przedmiotów oraz ich projektanci. Każdy z 10 obiektów zostanie wymodelowany trójwymiarowo na podstawie zdjęć dostarczonych przez autora i umieszczony w wirtualnej przestrzeni, odpowiadającej krajowi pochodzenia. Adorno zapewnia pełną obsługę cyfrowo-informatyczną modelowania obiektów i przestrzeni. 

Wydarzenie będzie promowane we wszystkich kanałach komunikacyjnych Adorno oraz London Design Festival, docierając do ponad 500 tys. profilowanych subskrybentów. W tegorocznej, cyfrowej odsłonie LDF uczestniczyć będzie mógł każdy, posiadający dostęp do internetu. 

Adorno to cyfrowa galeria prezentująca kolekcjonerski i rzemieślniczy design z całego świata. Prezentowane obiekty są wybierane przez lokalnych kuratorów z różnych państw i miast, dając wgląd w bogactwo i różnorodność projektów i projektantów.

Każda krajowa kolekcja prezentuje tylko unikatowe lub limitowane edycje mebli, tekstyliów, ceramiki, rzeźby i innych obiektów dekoracyjnych. Adorno współpracuje zarówno z uznanymi projektantami, jak młodymi talentami.

Adorno jest komercyjną galerią internetową (www.adorno.design), która zapewnia obsługę prawną oraz organizację transportu. Jako galeria Adorno wystawia się na najważniejszych wydarzeniach projektowych na całym świecie. Tegoroczna prezentacja Virtual Design Destination podczas London Design Festival  jest premierową wystawą w 3D.

Dla IAM prezentacja oryginalnych pomysłów polskich projektantów designu oraz wyjątkowych efektów ich pracy, stanowi ważny komponent w umacnianiu pozycji współczesnej polskiej kultury, w świadomość zagranicznych odbiorców. 

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe i marki.  Wszystkie nadesłane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez: 

  • członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza, 
  • kuratorkę polskiej kolekcji Adorno, wieloletnią ekspertkę IAM w projekcie Wystawiajmy się! Agnieszkę Jacobson Cielecką
  • dyrektora kreatywnego platformy Adorno, Martina Clausena 

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami  a następnie wysłać komplet dokumentów  na adres: [email protected]  od 16.07.  do 28.07.2020 do godziny 17:00 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 30.07.2020 na stronie www.iam.pl.

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Izraelu, Niemczech, Turcji, USA, Kanadzie, Australii, Maroku, na Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Chinach, Japonii i Korei. W ramach dotychczas zrealizowanych działań Instytut zaprezentował 38 strategicznych programów, które obejrzało 60 milionów widzów.

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Załącznik