Zagraj to! 2018 - kolejna edycja

*** Instytut Adama Mickiewicza ogłasza otwarty nabór do kolejnej edycji Zagraj to! Program skierowany jest do przedstawicieli branży muzycznej, którzy pragną rozwijać współpracę z zagranicznymi partnerami i zaprezentować się międzynarodowej publiczności na najważniejszych targach, konferencjach i festiwalach muzycznych na świecie.  ***

Nabór przeznaczony jest zarówno dla artystów, jak i menadżerów oraz promotorów związanych z polską muzyką aktualną obejmującą następujące gatunki muzyczne: pop, rock, hip-hop, jazz, alternatywa, elektronika, muzyka taneczna, metal, muzyka eksperymentalna, folk, muzyka tradycji i źródeł, world music oraz gatunki pokrewne do wymienionych.

Na zgłoszenia czekamy od 12 czerwca  do 11 lipca 2018 roku.

ZAGRAJ TO!   JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

W ramach programu  Zagraj to! ubiegać się można o dofinansowanie w dwóch kategoriach naboru otwartego:

- pierwsza kategoria programu skierowana jest do menadżerów muzycznych, promotorów i wydawców muzycznych planujących nawiązanie i rozwój kontaktów za granicą na rzecz reprezentowanego artysty. Aplikujący ubiegać się mogą o wsparcie na pokrycie kosztów  związanych z udziałem w targach i  konferencjach, takich jak koszty akredytacji i noclegu.

Celem programu jest zaktywizowanie i wsparcie menadżerów i promotorów, którzy chcą promować swoich artystów za granicą, rozszerzać swoją sieć dystrybucji, podejmować współpracę z międzynarodowymi partnerami i przede wszystkim - mają przemyślaną wizję kariery artysty lub firmy, którą reprezentują.

 

 - druga kategoria programu skierowana jest do artystów i menadżerów mających już sprecyzowaną wizję i przygotowany plan działania na rynkach zagranicznych. Dofinansowanie obejmuje wsparcie finansowe Instytutu zaplanowanych tras koncertowych, prezentacji na zagranicznych festiwalach, konferencjach i targach, jak również działań promocyjnych za granicą. Od zgłaszających wymagany jest wkład finansowy w wysokości min. 20 % wartości wnioskowanego wsparcie Instytutu.

 

Procedura zgłoszenia jest prosta - należy wypełnić formularz oraz kosztorys (dla artystów i menadżerów) dostępny poniżej i wysłać je na adres: [email protected] do dnia 11 lipca 2018 roku do końca dnia (23.59) Wyniki naboru zostaną ogłoszone do dn. 24 lipca 2018 roku na stronie iam.pl.

 

UWAGA! Stworzyliśmy listę wskazówek, które mamy nadzieję że pomogą przy wypełnianiu wniosku. Zachęcamy do pobrania pliku: Wskazówki dla aplikujących do Zagraj to!

 

ZAGRAJ TO! dla menadżerów i promotorów

Regulamin dla menadżerów i promotorów

Formularz zgłoszeniowy dla menadżerów i promotorów

Wzór sprawozdania z wyjazdu dla menadżerów i promotorów

ZAGRAJ TO! dla artystów i menadżerów

Regulamin dla artystów i menadżerów

Formularz zgłoszeniowy dla artystów i menadżerów

Kosztorys wstępny