Open Call WOMEX 2024

Polscy Artyści, Menedżerowie i Promotorzy na targach WOMEX 2024 w Manchesterze

Instytut Adama Mickiewicza serdecznie zaprasza do udziału w trzydziestej edycji targów world music WOMEX 2024, które odbędą się w dniach 23 - 27 października 2024 roku w Manchesterze w Wielkiej Brytanii

Kogo szukamy?

Nabór jest otwarty dla:

  • Menedżerów, promotorów i wydawców muzycznych z polskimi artystami w katalogu.
  • Polskich artystów działających jako menedżerowie (self-managed artists).
  • Dyrektorów programowych i artystycznych polskich festiwali folkowych, world music i pokrewnych, którzy prowadzą projekty z międzynarodową współpracą artystyczną.

Wybrani delegaci zostaną zaproszeni do współtworzenia polskiego stoiska wystawienniczego, prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza. Głównym celem naszej obecności na targach WOMEX jest promocja polskiej muzyki na światowej scenie.

Dlaczego warto?

Udział w targach WOMEX 2024 to nie tylko doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów z profesjonalistami, ale przede wszystkim do podzielenia się swoją wizją muzyki ze światem. WOMEX 2024 to także platforma do zainspirowania się i podjęcia nowych wyzwań. Spotkasz się z innowacyjnymi i fascynującymi zjawiskami muzycznymi, które mogą zainspirować Twoją twórczość:

  • Twórcze spotkania: Porozmawiaj z artystami z różnych zakątków świata, z którymi możesz nawiązać owocną współpracę;
  • Spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi: Poznaj wydawców, promotorów, menedżerów i artystów, którzy mogą stać się kluczowymi współpracownikami w Twojej karierze;
  • Rozwój międzynarodowych projektów: Zacieśnij relacje z europejskimi i światowymi instytucjami kultury, otwierając drogę do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć.

Jak się zgłosić?

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz online do 15 lipca 2024 roku, do godziny 23:59 i dołączyć Wasze materiały promocyjne, które również będą podlegać ocenie. Wnioski złożone po terminie lub na innym formularzu nie będą brane pod uwagę. Formularze zostaną ocenione przez co najmniej trzech pracowników Instytutu Adama Mickiewicza.

Ważne! Przed wypełnieniem formularza, prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem.

Co oferujemy?

Wsparcie finansowe do kwoty ustalonej przez IAM. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Więcej informacji o targach WOMEX 2024 można znaleźć na stronie głównej wydarzenia: www.womex.com.

Link do formularza zgłoszeniowego on-line:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/bb8bb1b1-4e8e-b0c5-01b6-f052e31ce480

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]

Serdecznie zapraszamy do udziału i promowania polskiej muzyki na świecie!