Dla mediów

Instytut Adama Mickiewicza solidaryzuje się z białoruskimi ludźmi kultury i udostępnia im łamy portalu Culture.pl. Od najbliższej soboty przez dwa tygodnie ukazywać się na nim będą teksty przedstawiające białoruskie spojrzenie na bieżące wydarzenia. Wybrane opublikuje także dziennik Rzeczpospolita.

Pobierz materiały (64.25 KB, zip)

Trzeci sezon podcastów Stories From The Eastern West zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż po Europie Środkowo-Wschodniej. Rozpoczynając od okrytej złą sławą strefy wykluczenia w Czarnobylu, przez Stocznię Gdańską, będącą kolebką demokratycznej rewolucji lat 80., odbiorcy będą mogli dotrzeć aż do Nowej Zelandii i poznać nieznaną historię tamtejszej Polonii. Pierwsze dwa odcinki nowej serii podcastów dostępne już 31 sierpnia na Culture.pl, portalu Instytutu Adama Mickiewicza.

Pobierz materiały (1.62 MB, zip)

Jaki wpływ na aktualne wydarzenia na Białorusi ma kultura tego kraju? Czy białoruscy dudziarze mają coś wspólnego z dudziarzami z Wielkopolski? Jak tradycyjna kultura białoruska wpłynęła na polski romantyzm? W związku z wydarzeniami za wschodnią granicą portal Culture.pl przygotował specjalne, białoruskie wydanie. 

Pobierz materiały (55.5 KB, doc)

Dziesięć miejsc, dziesięć historii okupowanej Warszawy,  dziesięć podcastów „Unseen Soundwalks: the Warsaw Rising ’44”

Miejsca, w których toczyły się walki, reduty powstańcze, tereny niemieckich zbrodni, ale i powstańczych zwycięstw. Instytut Adama Mickiewicza wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotował nową serię podcastów „Unseen Soundwalks: Warsaw Rising ’44”.

Pobierz materiały (66.5 KB, doc)

Od środy, 24 czerwca, Instytut Adama Mickiewicza na portalu Culture.pl prezentuje serię fotoreportaży z okresu pandemii. Świadectwo czasu, intymny portret rodziny, surrealistyczna wizja opustoszałych miast w obiektywie laureatów World Press Foto i Grand Press Foto. 

Pobierz materiały (941.63 KB, zip)

W pierwszych pięciu miesiącach tego roku portal Culture.pl odnotował znaczące wzrosty. Liczba czytelników portalu o polskiej kulturze prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza wzrosła o ¼. 

Pobierz materiały (53 KB, doc)

Materiały pokonferencyjne dot. programu zagranicznych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości - POLSKA 100 zaprezentowane w Instytucie Adama Mickiewicza 13 lutego 2018 roku.

 

Pobierz materiały (1.62 MB, zip)