Menedżer projektów kulturalnych

Instytut Adama Mickiewicza

poszukuje kandydatów i kandydatek

na stanowisko:

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, utworzoną w 2000 roku. Cel Instytutu - budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą za granicą, realizowany jest we współpracy z partnerami zagranicznymi i poprzez międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Do 2022 roku Instytut zrealizował projekty w ponad 70 krajach świata na 6 kontynentach. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakres obowiązków obejmuje:

  • udział w programowaniu projektów kulturalnych,
  • nadzór nad opracowywaniem koncepcji realizacyjnych złożonych projektów kulturalnych i  artystycznych, a następnie nad ich realizacją - nad tworzeniem, aktualizacją i realizacją harmonogramów, budżetów, dokumentacji i umów, nadzór nad realizacją przedsięwzięć i ich rozliczeniem, przygotowywaniem sprawozdań merytorycznych i finansowych,
  • koordynowanie i nadzór nad współpracą z producentami rozwiązań i projektów niezbędnych do pozyskania przy tworzeniu dużych, prestiżowych, międzynarodowych projektów kulturalnych i artystycznych,
  • nadzór nad zespołami projektowymi realizującymi powierzone projektu kulturalne,
  • utrzymywanie relacji i współpracę z polskimi i zagranicznymi partnerami, w tym m.in. artystami, menadżerami oraz instytucjami kultury.

Od Kandydatów i Kandydatek oczekujemy:

  • doświadczenia w koordynacji i organizacji dużych przedsięwzięć kulturalnych w środowisku międzynarodowym,
  • znajomości metodologii pracy projektowej – mile widziane potwierdzające ją międzynarodowe certyfikaty,
  • praktycznej wiedzy na temat zarządzania projektami i umiejętności kierowania pracą zespołów projektowych,

  • sprawnej komunikacji interpersonalnej i umiejętności współpracy w środowisku międzynarodowym,
  • biegłej znajomości języka angielskiego,
  • szerokiej wiedzy w obszarze kultury,
  • wykształcenia wyższego – mile widziane specjalności związane z kulturą, zarządzaniem,
  • znajomości specyfiki pracy z budżetem pochodzącym ze środków publicznych,
  • biegłej znajomości środowiska MS Office,
  • rzetelności, dbałości o szczegóły,
  • efektywnego działania pod presją czasu,
  • wysokiej kultury osobistej.

Oferujemy:

  • udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury,
  • współpracę z prestiżowymi, zagranicznymi instytucjami kultury,
  • wsparcie przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych,
  • pakiet benefitów - ZFŚS, możliwość wykupienia dodatkowej opieki zdrowotnej,
  • lokalizację w centrum Warszawy przy ul. Mokotowskiej,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

W celu zaaplikowania na to stanowisko, prosimy kliknąć w link lub skopiować go
i otworzyć w nowym oknie przeglądarki:

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Opublikowano: 2023.12.06 23:00
Aktualizacja: 2024.02.13 11:20
Autor: Nadia Wysokińska
Wprowadzenie: Ida Wrzesień