Specjalista ds. analiz, ewaluacji i sprawozdawczości w obszarze kultury

Instytut Adama Mickiewicza

poszukuje kandydatów i kandydatek

na stanowisko:

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, utworzoną w 2000 roku. Cel Instytutu - budowanie trwałego zainteresowania polską kulturą za granicą, realizowany jest we współpracy z partnerami zagranicznymi i poprzez międzynarodową wymianę kulturalną w dialogu z odbiorcami, w zgodzie z założeniami polskiej polityki zagranicznej. Do 2022 roku Instytut zrealizował projekty w ponad 70 krajach świata na 6 kontynentach. Organizatorem Instytutu Adama Mickiewicza jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakres zadań będzie obejmował:

  • przygotowywanie opracowań oraz dokumentów planistycznych i strategicznych
    na potrzeby wewnętrzne oraz organizatora,
  • przygotowywanie sprawozdań merytorycznych z realizacji zadań Instytutu Adama Mickiewicza, we współpracy z komórkami organizacyjnymi Instytutu,
  • zbieranie, opracowywanie i analizowanie danych ilościowych oraz mierników dot. działalności programowej Instytutu,
  • ewaluację wybranych działań i projektów Instytutu, w tym opracowywanie koncepcyjne ewaluacji, gromadzenie danych, ich analizowanie oraz prezentowanie,
  • analizowanie danych i trendów, formułowanie wniosków i rekomendacji na potrzeby Dyrekcji Instytutu,
  • rozwijanie systemu raportowania.

Oczekujemy:

  • co najmniej 2-letniego doświadczenia pracy w komórkach zajmujących się ewaluacją, sprawozdawczością, zarządzaniem wiedzą,
  • umiejętności analizy i syntezy danych,
  • umiejętności pracy z tekstem, w tym znajomości zasad redakcji pism urzędowych,
  • wnikliwości, dbałości o szczegóły, dokładności,
  • wiedzy na temat kultury i znajomości trendów w zakresie kultury i sztuki,
  • wyższego wykształcenia,
  • znajomości języka angielskiego umożliwiającej profesjonalną komunikację ustną i pisemną,
  • biegłej obsługi pakietu Microsoft Office.

Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w instytucji kultury lub organizacji pozarządowej.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • wsparcie w rozwoju kompetencji (np. możliwość dofinansowania do studiów podyplomowych),
  • dobre relacje w zespole zaangażowanych i doświadczonych pracowników,
  • zdobywanie nowych ciekawych doświadczeń w instytucji realizującej projekty międzynarodowe w obszarze kultury i sztuki.

Termin przesyłania aplikacji – 15 sierpnia 2022 r.

W celu zaaplikowania na to stanowisko, proszę kliknąć w poniższy link lub skopiować go i otworzyć w nowym oknie przeglądarki.

Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi wyłącznie na wybrane oferty.

Opublikowano: 2022.06.24 11:33
Aktualizacja: 2022.08.19 12:20
Autor: Jerzy Ziemacki
Wprowadzenie: Jerzy Ziemacki