Open call na Womex 2019

Polscy menadżerowie i promotorzy na najważniejszych targach world music w Europie.

Instytut Adama Mickiewicza oraz Music Export Poland ogłaszają otwarty nabór dla polskich menadżerów, promotorów i wydawców, którzy pragną reprezentować polski przemysł muzyczny na najważniejszych targach world music w Europie odbywających się w Tampere w Finlandii. Wybrani delegaci zostaną zaproszeni jako goście polskiego stoiska wystawienniczego, którego  operatorem i producentem będzie Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Music Export Poland. Nadrzędnym celem polskiej obecności na targach WOMEX jest promocja polskiej muzyki na świecie. Na zgłoszenia czekamy od 29 lipca do 6 sierpnia 2019 roku. Zapraszamy!

 

Targi WOMEX to nie tylko najważniejsze odbywające się w Europie targi world music, ale także festiwal showcase’owy, konferencja, program filmowy i wiele innych.

WOMEX w 2018 roku zgromadziło:

  • 668 stoisk z 47 krajów
  • ponad 2400 zarejestrowanych delegatów z 90 krajów (agentów koncertowych, przedstawicieli wytwórni płytowych, agencji muzycznych, dystrybutorów, producentów, biznesmenów, prasę, instytucje rządowe, artystów i wielu innych)
  • ponad 60 koncertów i showcase'ów na 7 scenach rozsianych po całym mieście
  • ponad 11 tysięcy odwiedzających koncerty i showcase’y
  • 200 zarejestrowanych przedstawicieli mediów.

Więcej informacji o samych targach znajdziecie Państwo tutaj.

 

Jak się zgłosić?

Nabór otwarty jest przeznaczony dla menadżerów muzycznych, promotorów, wydawców muzycznych posiadających w swoim katalogu polskich artystów oraz dyrektorów programowych/artystycznych polskich festiwali folkowych, world music i pokrewnych prezentujących na swoich festiwalach polskich artystów. Wsparcie obejmie koszty podróży na targi (bilety lotnicze) oraz koszty wykupu akredytacji na targi. Wsparcie nie obejmie kosztów noclegów ani kosztów dojazdu z lotniska do Tampere (szczegóły w regulaminie).

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez zespół muzyki aktualnej IAM oraz przedstawicieli Music Export Poland.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online do dnia 6 sierpnia 2019 roku do godziny 23:59.
*** Uwaga! Wnioski złożone po czasie lub złożone na innych niż poniższe formularze nie zostaną wzięte pod uwagę. ***

Link do formularza: https://bit.ly/3112sKr
Regulamin: Open call_Womex_regulamin

 

Wyniki naboru zostaną ogłoszone do 12 sierpnia 2019 roku na stronie iam.pl, na FB programu Don’t Panic! We’re from Poland oraz na stronie Music Export Poland.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: [email protected]